Pytyja spod dębów trzech
sobota, 31 grudnia 2016
Chronologie biblijne Nostradamusa

Na moim blogu poświęconym Nostradamusowi zamieściłam wpisy o zaszyfrowanych liczbach i datach w Liście do Króla znajdującym się w II tomie Proroctw.

Pierwsza chronologia biblijna Nostradamusa

Druga chronologia biblijna Nostradamusa 

Daty ukryte: narodziny Jezusa

Liczba 666 u Nostradamusa

Początek i połowa epoki solarnej, czyli pasteryzacja u władzy

2065. Rok wielkiego rozdziału 

Zapraszam do lektury!

piątek, 25 listopada 2016
Nowy blog Nostradamus po polsku

Jestem świadoma, że temat dzieł Michela Nostradamusa jest w Polsce nie tyle mało znany, co z gruntu zafałszowany, przez brak dostępu do polskojęzycznych merytorycznie poprawnych opracowań oryginalnych tekstów. 

Zajmuję się nim od 2006 roku bez mała, wiele materiałów jest już gotowych do przekazania innym zainteresowanym, mam nadzieję, że poważnym badaczom. Będę je stopniowo zamieszczać, po ostatecznym opracowaniu. Myślę, że czas zaczyna być po temu.

Dlatego uruchomiłam właśnie nowy blog, pt. Nostradamus po polsku, poświęcony jedynie tematowi badań nad przekazem proroczym (i nie tylko) francuskiego proroka. Zaglądajcie, bo będzie wszystkiego sporo.

niedziela, 20 listopada 2016
Przepowiednia o Donaldzie Trumpie?

Coś mi mówi, że to o Donaldzie Trumpie.

6. XIII
Un dubieux ne viendra loing du regne,
La plus grand part le voudra soustenir.
Un Capitole ne voudra point qu'il regne,
Sa grande charge ne pourra maintenir.

6.13

Jeden wątpiciel nie nadejdzie daleki od rządu,

Większość zapragnie go wesprzeć:

Kapitol nie zechce wcale, by on rządził,

Swojej wielkiej szarży nie zdoła utrzymać.

 

Tagi: Centurie
16:59, transwizje , Nostradamus
Link Komentarze (9) »
czwartek, 11 sierpnia 2016
Hybrydy ludzko-zwierzęce

W internecie można filmów i informacji na podobne tematy znaleźć wiele. Oto jeden z nich, przykładowy.

Co na to Nostradamus?

A1554
41. W czasie niniejszego nowiu Księżyca narodzi się wiele dziwolągów, podobnych zarówno istotom ludzkim jak zwierzęcym, które zapowiadają wielkie pokrzywdzenia; gdyby były właściwie i uczenie wyjaśnione można by potargać to, co jest nam groźnie zapowiadane przez gwiazdy.

P1555
84. Pod koniec niniejszego miesiąca zrodzi się wiele dziwolągów, zarówno człeko- jak zwierzo-brutalnych, tak samo w Prowansji, Burgundii, Langwedocji, Gujennie; zaś wskroś całej Francji wybuchną wrzawy.

P1556
3. Zrodzą się szkaradne cuda zarówno na skutek człowieczej, jak zwierzokrutnej prokreacji, które pozwolą zrozumieć w ciągu następnych lat to, co się wydarzy.

W1557
Kobiety brzemienne będą donaszały swój płód we właściwy port, acz wedle woli [tłustych i otyłych] porozumienia, zrodzi się wiele dziwolągów o różnej naturze. Będą zapowiadały przyszłe wypadki ekspedycji, jaka się szykuje.

P1557
W skrócie mówiąc, wraz z całą tą pokojową barwą nastanie śmiertelna wojna, tak samo między ludźmi, jak wedle wielu, którzy wciąż będą posiadali odmienną formę ludzką, a bardziej z łagodności i przyjaźni będą się mieli za dzikie bydlęta, aż dojdzie do tego, że tego roku nie będzie się uważało człowieka za człowieka.

A1559
Będą rodziły się różne dziwolągi, tak człekopodobne, jak zbydlęcone, tak samo dwa o podwójnej głowie, które będą zapowiadały podział lepiej zjednoczonego rządu z powodu wielkiego wielkiego. Wielki wielki będzie zmącony i skłopotany, a co przyjdzie na świat, nie z ludzkiego brzucha, ale z brzucha ziemi, będzie przecudowne. To będzie jedno młodziutkie wdowieństwo.

A1566
[…] zaczną się wielkie wszeteczeństwa, cudzołóstwa i wiele niedozwolonych występków [dokonywanych] w tajemnicy i skrycie dla aktu prokreacji. Większość przeciw naturze grzesznych i wbrew boskim i ludzkim prawom. 

wtorek, 01 marca 2016
Przepowiedziani przez Nostradamusa - Wiktor Orban

Victor Orban, moim zdaniem. Czytaj też wpis "Węgrzy i Orda".

3. LVIII.

Aupres du Rin des montaignes Noriques

Naistra un grand de gens trop tard venu,

Qui defendra SAVROME & Pannoniques,

Qu'on ne sçaura qu'il sera devenu.

 

3.58

Wobec Renu od gór Noryckich,

Wyłoni się wielki z ludzi zbyt późno przybyły,

Który obroni SAVROME* i Panończyków,

Nim nie będzie wiadomo, co się z nim stało.

 

* SAVROME, lub SAUROME, gdyż niegdyś pisano U jako V. Anagram wyrazów Sauromatia, czyli SARMACJA i WARSZAWA, (au SARME+VARSOM/WE). Inne skojarzenia w komentarzach.

sobota, 19 grudnia 2015
Pochyłe ziemie?

W listopadzie tego roku mieliśmy w prasie i internecie zalew przepowiedni na bazie pewnego czterowiersza Nostradamusa. Jego tłumaczenie już było wątpliwe.

Oto jego brzmienie w oryginale:

2.65

Le pare enclin grande calamité,
Par l'Hesperie & Insubre fera:
Le feu en nef peste & captiuité,
Mercure en l'Arc Saturne fenera.

Przy czym jest też stara wersja: Le parc enclin, zamiast Le pare, które tak naprawdę nic nie znaczy. Ale niektórzy uznali, że może to być fragment wyrazu paradność. Można więc czytać jako: Paradność schyłkowa...

Powtarzane tłumaczenie w prasie to:

Nieszczęście wielkie na pochyłe ziemie,
Przez Hesperię i Insubrię:
Ogień na statku, plaga i zniewolenie,
Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie.

Dosłownie czterowiersz brzmi:

2.65

Park skłonny [też: schyłkowy, ukryte: paradność schyłkowa/ojciec pochylony] wielką powszechną klęskę,

Wskroś Hesperii i Insubrii spowoduje:

Ogień w nawie pomór i poddaństwo,

Merkury w Łuku Saturna przygasi [też: wykastruje].

 

Park, parc, nawiązuje do czterowierszy 1.59, 1.70, 10.82 i 10.83, symbolu panującego rodu monarchicznego. Enclin, skłonny oznacza sympatyzowanie z „upadającą”, tj. siłami lewicy. Hesperia to Hiszpania, Insubria oznacza Włochy. Mercure en l'Arc, chodzi o Merkurego w znaku Strzelca. Znaczenie Merkurego jest astrologicznie mniejsze, niż Saturna, toteż można traktować te planety jako symbole jakichś przywódców (wtedy należy pamiętać, że l`Arc to też arkada, korab). Merkury w Strzelcu może być mówcą religijnym i politycznym, Saturn jest starym hierarchą i doktrynerem, despotą, a także spiskowcem o korzeniach żydowskich (ponieważ rządzi sobotą, dniem sabatu). Nie można wykluczyć znaczenia alchemicznego merkuriusza (rtęci) w arce, wtedy saturne znaczy ołów.

Więcej skojarzeń znajdziecie w komentarzach.

sobota, 26 września 2015
Rok pogorszenia

Z Almanachu za 1554 rok

(zachowanego fragmentarycznie w wypisach Chavigny`ego)

 

Z LISTU WSTĘPNEGO

1. Nieprawy Saturn swoim późnym u nas ruchem powoła znienacka całą Europę, nawet ludy północne przeciw na poły południowym; oraz z powodu opozycji południowe przeciw zachodnio-północnym; a Azjatów przeciw Afrykanom.

2. Następnego roku nadzieja okaże się płonna za sprawą wroga Gala, który ma w zamiarze wystawić trofeum.

3. Aliści, w ówczesnych czasach nastanie wtedy rok pogorszenia za sprawą obcego ludu, głupiego serca [dworu], daremnych zwlekań, późnej skruchy, płochego wycofania, uciśniętego narodowego odszkodowania, kraju zgryzionego przez zarządcę, zmieszania w pospólstwie, wielu próżnych żądań, gburowatych próśb słanych przez ciemnych ludzi, waśni z powodu złamanego zaufania.

4. Prawo będzie gwałcone, nastaną rabunki, porwania, krzywoprzysięstwa, udręczenia, zmartwienia, dokuczania, zuchwałe zamachy, nierozważne rozszerzenia, lekkomyślne łatwowierności.

sobota, 19 września 2015
Piką i ogniem

Nie ustają walki na granicy węgierskiej. Wygląda to coraz bardziej groźnie. Poszukajmy czegoś na ten temat w Centuriach. Łatwo znaleźć, gdyż stosowny czterowiersz znajduje się wciąż w tej jednej, dziesiątej centurii, którą omawiam od kilku wpisów.

Oto oryginał:

 

LXI.

Betta, Vienne, Emorte, Sacarbance,

Voudront livrer aux Barbares Pannone:

Par picque & feu enorme violance,

Les coniurez descouuers par matrone.

 

I moje tłumaczenie:

 

10.61

Betta, Wiedeń, Emorta, Sakarbantia,

Zechcą wydać Barbarzyńcom Panonię:

Piką i ogniem ogromny gwałt,

Spiskowcy odkryci przez matronę.

 

Wymienione nazwy zidentyfikowano jako Batawię (łacińska nazwa Holandii) lub Betuwe (kraina u ujścia Renu zamieszkana w czasach rzymskich przez Batawów, lud germański), Scarabantię (rzymskie miasto w Panonii, dzisiejszy Sopron, węgierskie miasto na granicy z Austrią) oraz Emonę (dawne miasto założone przez greckich przesiedleńców, dziś wieś w Bułgarii położona nad brzegiem Morza Czarnego).

O ile Batawia, czy też Betuwe oraz Wiedeń odnoszą się do krajów członkowskich UE i moim zdaniem symbolizują miejsca, do których z pasją zmierzają uchodźcy, to dwa następne miejsca to pogranicze i punkty przejścia z kraju do kraju. Węgrzy od początku działają w osamotnieniu, a kraje ościenne nie pomagają im, a wręcz utrudniają zadanie, nie blokując inwazji na swoich granicach i domagając się ich otwarcia dla ich swobodnego przepływu.

Kim są spiskowcy? I gdzie tu spisek? Była już o nich mowa w omawianym poprzednio czterowierszu, gdzie nazwani zostali wspierającymi uparcie wbrew wszystkim osły, chronionymi w swoim ukryciu.

Wśród uchodźców jest wielu mężczyzn zdolnych do walki ze skradzionymi lub kupionymi paszportami zmarłych ludzi, terrorystów i potencjalnych terrorystów, którzy ruszyli na Europę w ściśle określonym celu. Ktoś im w tym pomaga nie licząc się z kosztami. Także od samej Unii i Niemiec dostali zaproszenie i zachętę, aby tak uczynić. Przynajmniej niektórzy politycy wydają się w zmowie z siłami próbującymi zdestabilizować świat i doprowadzić do III wojny.

Matrona wspomniana jest w innych miejscach, czterowierszach, Wróżbach i almanachach, dlatego poczekam cierpliwie, aż historia się zrealizuje, aby właściwie zrozumieć znaczenie tego symbolu. Ogólnie rzecz biorąc (postacie kobiece - dama, nierządnica czy królowa) są to przeważnie media, siły opinii publicznej, ruchy i organizacje społeczne w skali międzynarodowej. Nie można jednak wykluczyć, że chodzi o samą kanclerz Merkel.

Dodam jeszcze jeden czterowiersz o akcji w okolicach Węgier. Bez komentarza.

LXII.
Pres de Sorbin pour assaillir Ongrie,
L'heraut de Brudes les viendra advertir:
Chef Bisantin, Sallon de Sclavonie,
A loy d'Arabes les viendra convertir.

10.62

Pod Serbią, aby napaść Węgry,

Herold Brudusów zacznie ich zwoływać:

Wódz Bizantyński, Sallon ze Sclawonii,
Na prawo Arabów zacznie ich nawracać. 

 

Po namyśle podaję jeszcze drugą możliwą wersję tłumaczenia, które wydaje się zrozumialsze logicznie.

 

10.62

Pod Serbią, aby napaść Węgry,

Herold Brudusów zacznie ich zwoływać:

Wodza Bizantyńskiego, Sallon ze Słowiańszczyzny,
Na prawo Arabów zacznie ich nawracać. 

piątek, 18 września 2015
Wielkie Cesarstwo

Zerknijmy teraz w inne czterowiersze Nostradamusa w poszukiwaniu rozpoznawanej właśnie przez nas sytuacji politycznej w Europie.

Jest ich wiele. Spróbuję je zamieścić i omówić kolejno na tym blogu.

Na dzisiaj podaję następny po poprzednio omówionym, czterowiersz X.32, który w oryginale przedstawia się tak:

 

 

XXXII.

Le grand empire chacun an devoit estre,

Un sur les autres le viendra obtenir:

Mais peu de temps sera son reigne & estre,

Deux ans naves se pourra soustenir.

 

 

A w moim tłumaczeniu brzmi następująco:

 

 

10.32

Wielka imperialna władza corocznie winna była istnieć,

Cesarstwo jedno nad inne przyjdzie ją otrzymać:

Lecz krótki czas będzie jego rząd & byt,

2 lata żeglownych barek zdoła się utrzymać.

 

 

Uważni czytelnicy tego bloga wiedzą już, że jedyne, co się daje na pewno ustalić, czytając Centurie, to fakt, że czas biegnie w nich od końca ku początkowi. Zatem następny w kolejności czterowiersz, jeśli tylko dotyczy tej samej historii rozciągniętej w czasie, a tak się dzieje wielekroć i często wróżby występują parami, opowiada zawsze o czasach poprzedzających te opisane uprzednio. I tak jest i tym razem.

 

Wracamy znowu do Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego, bo ma je na myśli Nostradamus, pisząc o wielkim imperium. Pod tym porównaniem kryje się, jak już wiadomo Unia Europejska. Z 2 pierwszych wersów wynika, że owo imperium składać się ma z wielu potężnych cesarstw, których władza wewnątrz owego imperialnego tworu będzie wymienna i przechodnia. Jednak tylko jednemu z nich przypadnie faktycznie. Sięgną po nią Niemcy, jak wynika z poprzedniego czterowiersza. Ich dominacja będzie jednak krótka. Potrwa dwa lata, podczas których Morze Śródziemne pełne będzie łódek, stateczków i barek pełnych ludzi o ciemnej skórze, zmierzających do Europy.

czwartek, 17 września 2015
Miejsca otwarte

Kiedy zbadać w Wikipedii hasło: Republika Wenecka (czytaj poprzedni wpis), natkniemy się na inną nazwę z czasów średniowiecznej Europy: Święte Cesarstwo Narodu Niemieckiego. A ono przywołuje od razu bardzo znany czterowiersz Nostradamusa, X, 31, który w oryginale brzmi tak:

 

Le sainct Empire, viendra en Germanie

Ismaëlites trouveront lieux ouverts,

Asnes voudront aussi la Carmanie

Les soustenans de terre tous couverts.

 

A w moim tłumaczeniu znaczy:

 

Święte Cesarstwo nadejdzie w Germanii,

Ismaelici napotkają miejsca otwarte,

Osły zechcą także Karmanii

Wspierające z lądu wszystkie chronione.

[też: Oporni z lądu wszyscy ukryci]

 

W czasie zakładania przez niemieckiego cesarza Ottona I Świętego Cesarstwa, które, jak łatwo się nam teraz domyślić symbolizuje w proroctwie Nostradamusa współczesną nam Unię Europejską pod dominacją Niemiec, trwały ciągle ataki muzułmańskie wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, a Arabowie zajmowali miejsca opuszczone przez mieszkańców przerażonych ich okrucieństwem. W Persji wyłoniła się nowa dynastia, nie arabska: Buidów, która zjednoczyła Zachodni Iran (Karmanię) i toczyła boje z opierającymi się góralami z Dailem.

Czy teraz łatwiej jest wam zrozumieć właściwie przepowiednię z czterowiersza o "miejscach otwartych dla synów Ismaela" czyli Arabów?

Co do osłów jest podejrzenie komentatorów, że chodzi o Izrael. Może mieć to sens, jeśli uwzględni się, kto tak naprawdę rządzi polityką USA, która doprowadziła do zaistnienia ISIS, Talibanu, i do tak niebezpiecznej sytuacji w Europie, jaka jest obecnie. W almanachach Nostradamus wielokrotnie użył tego przymiotnika na określenie zarozumiałych głupców, nie biorących pod uwagę sensu jego przepowiedni i próbujących zmienić przyszłość, lżąc proroctwo. Zapewne chodzi więc o polityków i przywódców podejmujących głupie i zadufane decyzje wbrew zdrowemu rozsądkowi. Wrzaskliwość osłów symbolizuje oficjalną propagandę medialną. W takim razie wynika z tej wróżby, że USA zasadzi się jednak mimo wszystko jeszcze na Iran.

 
1 , 2 , 3 , 4