Pytyja spod dębów trzech
sobota, 31 grudnia 2016
Chronologie biblijne Nostradamusa

Na moim blogu poświęconym Nostradamusowi zamieściłam wpisy o zaszyfrowanych liczbach i datach w Liście do Króla znajdującym się w II tomie Proroctw.

Pierwsza chronologia biblijna Nostradamusa

Druga chronologia biblijna Nostradamusa 

Daty ukryte: narodziny Jezusa

Liczba 666 u Nostradamusa

Początek i połowa epoki solarnej, czyli pasteryzacja u władzy

2065. Rok wielkiego rozdziału 

Zapraszam do lektury!

wtorek, 27 grudnia 2016
Cudowne Wróżby za 1557 rok

Na blogu "Nostradamus po polsku" zamieściłam, razem z ogólnym opisem utworu, plik pdf zawierający jeden z bardziej interesujących tekstów prozą Michela Nostradamusa. Są to "Cudowne Wróżby za 1557 rok", skierowane - podobnie jak drugi tom Proroctw - do króla Henryka II.

sobota, 24 grudnia 2016
Prognostyki za 1556 rok

Dwa kolejne prognostyki, Nostradamusa prozą, zachowane jedynie we fragmentach przez Chavigny`ego są do ściągnięcia. Prognostyki za 1556 rok.

poniedziałek, 12 grudnia 2016
Nowa Prognoza za 1555 rok

Ważny tekst. Z bardzo wielu względów. Pierwszy cały zachowany, w pewnej części odczytywalny i spełniony, opisujący to, co tuż przed nami. Zagadkowy. I jak nić Ariadny, może prowadzić do zrozumienia szyfru, metody.

M. Nostradamus "Nowa Prognoza i nadchodząca przepowiednia za 1555 rok".

poniedziałek, 05 grudnia 2016
Almanachy Nostradamusa po polsku, wstęp

Zamieściłam właśnie w sieci pierwszą część zbioru almanachów i prognoz Nostradamusa z lat 1552-1555 po polsku, w łatwym do otworzenia i ściągnięcia pliku pdf. Są to wszystko fragmentaryczne wypisy zrobione przez sekretarza Nostradamusa Chavigny`ego, które przetrwały w jego książkach. Oryginalne egzemplarze nie dotrwały do naszych czasów.